Globėjai
Rėmejai

Annika Hippler – tarpdisciplininio meno kūrėja iš Berlyno, savo kūrybą apibendrinanti žymaus fiziko A. Einšteino žodžiais: „Visą likusį savo gyvenimą bandysiu perprasti šviesą“. Menininkė studijavo Berlyno ir  Braunšveigo menų universitetuose, dalyvavo rezidencijų programose Vokietijoje, Rusijoje ir Čekijoje. Jos šviesos instaliacijos rodytos daugelyje parodų Vokietijoje ir svetur, o už darbą „Woven Light“ 2011 m. kūrėja buvo apdovanota medijų ir meno centro „ZKM Karlruhe“ įsteigtu prizu.

Annika Hippler

Dar studijuodama tapybą Annika Hippler ieškojo būdų, kaip peržengti tradicines šios medijos ribas. Taip atsirado jos didelio mastelio piešiniai ant sienų, pritaikyti specifinėms architektūrinėms erdvėms. Vėliau menininkė susidomėjo šviesa ir pradėjo kurti instaliacijas, kurias ji vadina šviesos piešiniais. Šiuose darbuose Annika Hippler dažniausiai pasitelkia lazerius ir eksperimentuoja jų teikiamomis galimybėmis.

Meno laboratorijoje „Insanitus“ Annika Hippler pristato kūrinį „Oscillations“. Tai kinetinė šviesos instaliacija, atskleidžianti netikėtas šviesos refrakcijos savybes. Apskaičiuotu kampu į vandens dubenį nukreipti lazerio spinduliai projektuojami ant sienos ir tokiu būdu virsta kinetiniu šviesos piešiniu. Kūrinys skatina mąstyti apie išsiplėtusias piešinio sąvokos ribas, nuteikia meditatyviam šviesos apmąstymui.

http://www.annika-hippler.net