Globėjai
Rėmejai

Erik Matrai – šiuolaikinio meno kūrėjas iš Budapešto, eksperimentuojantis su įvairiomis medijomis ir technologijomis. 2004 m. menininkas įgijo tapybos magistro laipsnį Budapešto vizualiųjų menų akademijoje, šiuo metu tęsia studijas doktarantūroje. Parodose dalyvauja nuo 2001 m. Jo darbai rodyti Vengrijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Rusijoje. Menininkas taip pat dalyvavo rezidencijų programose Frankfurte ir Niujorke, nuo 2011 m. – Budapešto menininkų grupės „Studio of Young Artists“ narys.

Erik Matrai

Erik Matrai kūryba labai įvairialypė tiek turinio, tiek formos atžvilgiu. Pasitelkdamas skirtingas medijas menininkas reflektuoja meno istorijos, religijos, politikos temas.  Kūriniuose puikiai derinama tradicinės vizualiojo meno raiškos priemonės ir naujausios skaitmeninės technologijos. Dažnai integruojami ir tokie natūralūs reiškiniai kaip rūkas, vanduo ar atspindžiai, sustiprinantys kūrinių ir juos supančios aplinkos poveikį žiūrovui.

Meno laboratorijoje „Insanitus“ Erik Matrai eksponuoja instaliaciją „Turul“, sukurtą pasitelkiant specifines šviesos ir šešėlio kritimo savybes. Kelias prožektoriais iš skirtingų žiūros taškų apšviesta stebėjimo kamera transformuojama į mitologinį paukštį Turulį, kuris yra nacionalinis Vengrijos ir vengrų tautos kilmės simbolis. Kūrinys netiesiogiai komentuoja dabartinę Vengrijos būklę – visuomenės kontrolės sustiprėjimą ir ultradešiniųjų jėgų, Turulio simbolį naudojančių politiniais tikslais, įsigalėjimą.

http://www.erikmatrai.com