Globėjai
Rėmejai

Lapkričio 6 – 14 dienomis vykstančiame multimedijų meno ir muzikos festivalyje „Insanitus“ - ne tik menininkų šviesos instaliacijos ir muzikinė programa, bet ir specialiai paruoštos paskaitos bei kūrybinės dirbtuvės. „Radio Lofts“ erdvėse veikiančios Šviesos parodos metu lankytojai kviečiami sudalyvauti renginiuose, kurių metu galės susipažinti su naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis, įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Nemokamas paskaitas ir kūrybines dirbtuves kuruoja patyrusi video menininkų bendruomenė „Miracles“.

Lapkričio 11 d., 19 val. vyks audiovizualinio meno kūrėjo Rodrigo Guzmán Cázares (Meksika) paskaita „Open-data revolution“. Menininkas papasakos apie open-source (liet. atviro kodo) programas, jų pritaikymą kūryboje bei ateities galimybes medijų menuose. Lankytojai taip pat sužinos, kaip šią programinę įrangą Rodrigo Guzmán Cázares pritaiko kurdamas savo audiovizualines instaliacijas. Paskaita vyks anglų kalba.

Lapkričio 12 d., 19 val. paskaitą apie 3D mapping'ą ves Vytenis Zagorskis. Labiau pradedantiesiems nei pažengusiems skirtos paskaitos metu bus pristatyta, kas yra 3D mapping'as ir kaip tai veikia. Lankytojai taip pat galės patys išbandyti šią technologiją ir sukurti savo projekciją, naudojant visiškai paprastas priemones.

Lapkričio 13 d., 21 val. apie šiuolaikinių kamerų, nuo pačių paprasčiausių iki kinect, panaudojimą audiovizualiniuose menuose pasakos Peter Kirn – kompozitorius, video menininkas ir e-žurnalo „CDM: Create Digital Music/Motion“ redaktorius iš Vokietijos.  Paskaita vyks anglų kalba. Menininkas taip pat atliks audiovizualinį performansą, kurį bus galima pamatyti „Insanitus“ dūzgėse lapkričio 15 d. klube „Studio 9“.